Čišćenje pluća
Deep Inhale - dišite slobodno
- Za pušaće - i bivše i pasivne. Čisti respiratorni trakt od duhanskog dima, smolastih nakupina i smoga
- Suzbija vitalnu aktivnost štetnih mikroorganizama (virusa, bakterija i gljivica)
- Olakšava posljedice hroničnih bolesti disajnih organa. Eliminira kašalj, uklanja šlajm i smanjuje edem sluznice
- Smanjuje rizik od nastanka infekcije tokom sezonskih epidemija. Smanjuje osjetljivost na razne alergene
Čišćenje pluća, zašto je potrebno
Pluća su svakako među najvažnijim organima u našem tijelu. Rade svakodnevno i bez prestanka, a glavni cilj im je osigurati i isporučiti tijelu dovoljno kisika. Kako bi pluća radila pravilno, s vremena na vrijeme poželjno je njihovo čišćenje. Što je čišćenje pluća i zašto je potrebno? Riječ je o vježbama disanja, poboljšanja kvalitete zraka, oblozima, čajevima i drugim metodama koje čiste pluća od štetnih toksina koje udišemo iz okoliša. Svakodnevno nesvjesno udišemo razne ispušne plinove, okolišne toksine ili nikotin - što s vremenom opterećuje rad pluća.
Kada se navedene tvari nakupe u plućima, plućne stanice postanu napadnute, i smanjuje se opskrba drugih organa s kisikom. Što se može dogoditi ako ne napravite čišćenje pluća? Ukoliko ne olakšate svojim plućima, tada riskirate navedeno: Akumulaciju sluzi u dišnim putevima, nastanak respiratornih bolesti, loš zadah, nedostatak koncentracije, stalni osjećaj slabosti, upalu grla i upalu pluća. Pluća je moguće očistiti na razne prirodne načine.
Čišćenje pluća, kako očistiti pluća
Kada radimo redovitu detoksikaciju pluća, rješavao se dodatne akumulacije sluzi ili šlajma - što može smanjiti razne upalne procese u tijelu, spriječiti nastanak raznih bolesti, vratiti snagu. Postoje razni načini čišćenja pluća i razni načini kako potaknuti regeneraciju plućnih stanica. Vježbe disanja najlakši su način za čišćenje pluća i njihovo opuštanje. Duboko disanje će osigurati bolju ventilaciju zraka u plućna tkiva, što će utjecati na dišne putove kao i kapacitet pluća. Ovdje će tijelo dobiti više energije i stres će se eliminirati.
Duboko disanje možemo vježbati na sljedeći način: Legnite ravno na svoja leđa, stavite ruke na svoj trbuh i zatvorite oči. Udahnite kroz nos dok brojite u mislima do broja 5 (trbuh će se lagano izbočiti prilikom udisaja). Sada zadržite dah do dvije sekunde i polako izdahnite kroz usta dok u mislima opet brojite do broja 5 (trbuh će ostati ravan). Vježbe disanja provode se 10 minuta do 3 puta dnevno. Pored navedenog, poželjno je da odlazite u svakodnevne šetnje u prirodu i šumu i da uzimate svjež zrak.
Čišćenje pluća moguće je i uz korištenje raznih čajeva ili mirisnih ulja. Sluz je čest problem u određeno doba godine, stoga se mnogi okreću inhaliranju vodene pare, čajeva ili eteričnih ulja. Ovakvo čišćenje izvodi se na sljedeći način: U zdjelu stavite vruću vodu, u vodu stavite čaj ili eterično ulje, stavite ručnik preko glave i udišite paru 10 ak minuta. Inhalacija je isto tako čišćenje pluća i ono se treba izvoditi onda kada dođe do pojave sluzi u plućima ili upale sinusa.
Čišćenje pluća, kako održati pluća čistima
Postoji mnogo metoda i savjeta kako se čiste pluća, no rijetko kada se spominju metode koje vam pomažu u održavanju čistih pluća. Napravili ste čišćenje pluća i pitate se kako ih održati čistima? Možete pokušati na sljedeće načine: Ako ste aktivni pušač, probajte prestati ili pronaći zdraviju alternativu. Probajte svakodnevno odvojiti 10 ak minuta vremena kako bi izvodili vježbe pluća i kako bi povećali kapacitet. Nemojte se zadržavati u neprozračenim ili zadimljenim prostorijama, jer upravo na taj način udišete najviše štetnih tvari. Probajte što više biti u prirodi, okušajte se u planinarenju ili jednostavno hodajte po šumi.
Nemojte se kretati u industrijaliziranim područjima i probajte izbjegavati prometne gužve. Svakodnevno pijte puno tekućine - vode ili čaja. Svoje obroke pokušajte upotpuniti s hranjivim tvarima, osobito s namirnicama koje su bogate vitaminom C, antioksidansima, dobrim mastima i folnim kiselinama. Koliko često je potrebno izvoditi čišćenje pluća? Najbolje je navedeno raditi onda kada osjetite potrebu. Radi svakodnevnog izlaganja udisanju štetnih tvari, poželjno je da se ono radi što češće.
Tagovi:
Deep Inhale - dišite slobodno
- Za pušaće - i bivše i pasivne. Čisti respiratorni trakt od duhanskog dima, smolastih nakupina i smoga
- Suzbija vitalnu aktivnost štetnih mikroorganizama (virusa, bakterija i gljivica)
- Olakšava posljedice hroničnih bolesti disajnih organa. Eliminira kašalj, uklanja šlajm i smanjuje edem sluznice
- Smanjuje rizik od nastanka infekcije tokom sezonskih epidemija. Smanjuje osjetljivost na razne alergene