Helex nuspojave

Helex nuspojave

Helex nuspojave i za što se navedeni lijek koristi?

Helex je lijek koji će se koristiti za ublažavanje tjeskobe. Radi djelatne tvari alprazolam (anksiolitik) ovaj lijek nalazi se u skupini lijekova koji su poznatiji pod nazivom banzodiazepini. Uzimanjem ovog lijeka postiže se smirujuć efekt na živčani sustav. Da li su Helex nuspojave moguće? Svakako. Nuspojave se mogu pojaviti kod primjene bilo kakvog lijeka. Helex će se koristiti za liječenje poremećaja koji su uzrokovani napadima radi paničnog straha koji dolazi s ili bez agorafobije, kod liječenja anksioznih stanja raznih težina - depresije.

Osim navedenog, ovaj lijek se može primijeniti i kod liječenja osjećaja uznemirenosti, nemira ili napetosti koja može biti s ili bez psihosomatskih reakcija, kod liječenja depresije kod koje je prisutna i anksioznost. Tko najčešće osjeti Helex nuspojave? Nuspojave će se najčešće pojaviti kod sljedećih osoba: Osoba koje su alergične na sastojke ovoga lijeka, osobe koje boluju od teže mišićne slabosti, osobe koje imaju oboljenje pluća, osobe koje pate od apneje u snu, osobe koje imaju bolest jetre.

Posebnu opreznost prilikom korištenja navedenog lijeka trebaju imati sljedeće osobe: Osobe koje imaju epilepsiju ili pate od napadaja, osobe koje imaju problema s disanjem, osobe koje su bolovale od mentalnih bolesti u prošlosti, osobe koje imaju problema s bubrezima, osobe koje su mlađe od 18 ili starije od 60 godina, osobe koje su razmišljale o samoubojstvu. Kod navedenih osoba liječenje će se motriti kako ne bi došlo do razvijanja komplikacija.

Helex nuspojave i primjena lijeka

Svi lijekovi za smirenje izdavat će se na liječnički recept prema potrebi. Helex može izazvati fizičku te psihičku ovisnost, stoga se preporučuje odgovorno uzimanje. Kada krenete sa uzimanjem Helex terapije, moguće je da ćete osjetiti sljedeće učinke: Učinak na pamćenje - Prilikom terapije moguće je da će osoba imati problema s pamćenjem, i to nekoliko sati nakon uzimanja lijeka. Učinak na raspoloženje - Prilikom terapije moguće je da će osoba imati povećane epizode hipomanije ili depresije. Ove epizode mogu dovesti do razmišljanja o samoubojstvu.

Ukoliko je liječenje navedenim lijekom zaista neophodno, tada se obratite liječniku ako primijetite navedene učinke. Helex nuspojave najčešće se pojavljuju u počecima terapije. Kako će se uzimati ovaj lijek? Pošto terapiju određuje liječnik, lijek će se uzimati prema njegovim uputama. Poželjno je da tijek liječenja prati isti liječnik. U početku liječenja, osobi će biti propisana manja doza koja se može povećavati ili regulirati, ovisno o liječenom stanju. Kada se pojavljuju Helex nuspojave? One će se pojaviti kada osoba krene s redovitim uzimanjem terapije i kada krene njihovo djelovanje kod oboljele osobe.

Helex nuspojave i liječenje

Trajanje liječenja određuje liječnik. Duljina terapije određuje se prema stanju koje se liječi, i prema zdravstvenom stanju osobe. Dugotrajno liječenje nije preporučljivo radi razvoja ovisnosti. Trajanje liječenja ne bi smjelo biti dulje od 4 tjedna. Važno je naglasiti kako je potrebno slijediti propisane doze koje su dobivene sa strane liječnika ili ljekarnika. Predoziranje ili nagli prekid uzimanja lijeka može dovesti do raznih zdravstvenih stanja. Nakon uzimanja tableta, osoba osjeti njihov učinak nakon 1 do 2 sata.

Kada se utvrdi odgovarajuća doza, osoba će uzimati 3 do 4 tablete dnevno. Kada se pojavljuju Helex nuspojave? One se mogu pojaviti na početku ili u tijeku liječenja. Najčešće Helex nuspojave su: Nemir - nemogućnost opuštanja ili prihvaćanja, uzbuđenost - nemogućnost mirnog sjedenja, dolazi do agresivnih ispada, bijes - osoba se ljuti i gubi nadzor nad sobom i situacijom, razdražljivost - osobu smetaju mnoge stvari koje joj inače ne bi smetale, obmane i iluzije - osoba umišlja scenarije koji nisu istiniti, vidi stvari koje ne postoje, teža sedacija i poremećaj koordinacije - osoba se ne može normalno kretati.

Ukoliko se osjete sljedeće nnuspojave, tada je potrebno zatražiti liječničko mišljenje o promjeni terapije: Umor, smetnje u govoru, nejasan vid, nestabilnost na nogama, manjak koordinacije ispretnosti, smanjena budnost i koncentracija, smetenost, varijacije u težini, probavne smetnje, kožni osip, problemi s mokrenjem, glavobolje, vrtoglavice, smanjen spolni nagon. Nuspojave mogu biti prolazne, ili mogu potrajati. Neovisno o zadržavanju, potrebno je obavijestiti liječnika i zatražiti stručno mišljenje.


Tagovi: