Inhaliranje sinusa
Deep Inhale - dišite slobodno
- Za pušaće - i bivše i pasivne. Čisti respiratorni trakt od duhanskog dima, smolastih nakupina i smoga
- Suzbija vitalnu aktivnost štetnih mikroorganizama (virusa, bakterija i gljivica)
- Olakšava posljedice hroničnih bolesti disajnih organa. Eliminira kašalj, uklanja šlajm i smanjuje edem sluznice
- Smanjuje rizik od nastanka infekcije tokom sezonskih epidemija. Smanjuje osjetljivost na razne alergene
Inhaliranje sinusa, kada je potrebno?
Inhaliranje sinusa pomoći će kod akutnog ili kroničnog oblika sinusitisa, prehlade kao i bronhitisa. Inhalacija se često vrši uz pomoć posebnog inhalatora ili uz pomoć zagrijane vode. Topla voda u kombinaciji s ljekovitim sastojcima iz raznih eteričnih ulja ili biljka mogu pomoći kod opuštanja i odčepljivanja. Što su zapravo začepljeni sinusi? Sinusi se opisuju kao šupljine u kostima i služe za propuštanje zraka kao i olakšavanje kostiju u lubanji.
Sinusi su direktno povezani s našom nosnom šupljinom, no kada se dogodi prehlada oni se ispune sa sluzi i disanje postane otežano. Začepljeni sinusi rezultiraju: Glavoboljom i vrtoglavicom, osjećajem umora i slabosti, temperaturom, izbacivanjem žuto do zelene sluzi, smanjenim osjetom mirisa, boli koja se širi na čeljust. Sinuse je najbolje prirodno liječiti putem inhalacije ili ispuhivanja sekreta.
Inhaliranje se može učiniti s: Morskom vodom, fiziološkom otopinom, kamilicom, kaduljom, eteričnim uljima ili inhalatorom. Inhaliranje sinusa pomaže kod liječenja prehlade i akutnog oblika bronhitisa. Što se postiže inhalacijom? Inhaliranje vruće pare proširiti će krvne žile i otvoriti pore, što će omogućiti olakšano odčepljivanje i disanje. Prednosti same inhalacije su: Ljekovita i prirodna metoda liječenja, nema nuspojava, sigurna upotreba.
Inhaliranje sinusa, kako se koristi terapija?
Postoje razne metode za izvođenje inhalacijske terapije sinusa, najčešće su: Vrući tuš - Stajanje ispod vrućeg tuša i udisanje pare može pomoći kod čišćenja sinusa i ublažavanju simptoma poput boli i nelagode u sinusima. Udisanje pare - Inhaliranje sinusa se nabolje izvodi uz pomoć vruće vode u loncu i udisanje pare. Poželjno je da se u vodu doda nekoliko kapi eteričnog ulja od eukaliptusa ili mene što može doprinijeti boljem djelovanju.
Eterična ulja - Osim što se mogu koristiti direktno u vrućoj vodi, ona se mogu dodati i u difuzor koji ispušta mirisnu paru. Bez obzira na odabranu metodu, potrebno je biti oprezan kod izvođenja same inhalacije. Zašto? Udisanje vruće pare može uzrokovati opekline u dišnim putevima. Osim toga, inhaliranje sinusa se ne preporučuje astmatičarima bez prethodne konzultacije s liječnikom. Inhalacija bi se trebala raditi svaki dan, najmanje 5 do 10 minuta dnevno. Nakon inhalacije sinusi će se otvoriti, osjetit ćete kako možete lakše disati i izbacit ćete više sekreta.
Inhaliranje sinusa, kada potražiti pomoć liječnika?
Iako će se mnogi slučajevi boli te nelagode u sinusima izliječiti doma uz pomoć osobne njege i lijekova bez recepta, ponekad je potrebno zatražiti i liječničku pomoć. Inhaliranje sinusa pomaže u ublažavanju simptoma i uklanjanju uzroka upale, no ako ono ne pomogne u roku od 10 do 14 dana, tada je potrebno zatražiti pomoć liječnika. Osim navedenog, ako simptomi poput glavobolje i vrućice ne nestaju, tada je potrebno zatražiti liječničku pomoć. Ukoliko se problemi s sinusima ne liječe na vrijeme, može nastati niz raznih komplikacija poput infekcije sinusa, meningitisa, problema s vidom.
U težim slučajevima, infekcija može putovati i u druge dijelove tijela, što uzrokuje drugi niz zdravstvenih problema. Kako bi smanjili rizik od nastanka navedenih komplikacija potrebno je obratiti pozornost na simptome. Iako inhaliranje sinusa u većini slučajeva pomaže, ponekad je nemoguće izbjeći liječenje uz pomoć propisanih lijekova s strane liječnika. Ponekad je moguća preporuka kućnog liječenja kao i uzimanja terapije kako bi se sinusi stabilizirali.
Tagovi:
Deep Inhale - dišite slobodno
- Za pušaće - i bivše i pasivne. Čisti respiratorni trakt od duhanskog dima, smolastih nakupina i smoga
- Suzbija vitalnu aktivnost štetnih mikroorganizama (virusa, bakterija i gljivica)
- Olakšava posljedice hroničnih bolesti disajnih organa. Eliminira kašalj, uklanja šlajm i smanjuje edem sluznice
- Smanjuje rizik od nastanka infekcije tokom sezonskih epidemija. Smanjuje osjetljivost na razne alergene