Šta je najbolje za bubrege

Šta je najbolje za bubrege

Šta je najbolje za bubrege uopće?

Bubrezi i jetra igraju ključnu ulogu u detoksikaciji i revitalizaciji ljudskog organizma. Stoga je važno povremeno podržati njihovu funkciju koristeći biljke koje djeluju kao prirodni lijek za bubrege. Ova dva mala organa nalaze se s obje strane leđne kralježnice, ispod rebara. Bubrezi su ključni za eliminaciju viška otpada iz tijela, regulaciju metabolizma, filtriranje krvi i održavanje ravnoteže elektrolita. Također su uključeni u proizvodnju hormona, formiranje crvenih krvnih stanica i koštane srži te pomažu u održavanju jakih i zdravih kostiju. S obzirom na njihov značaj, bitno je znati šta je najbolje za bubrege jer njihov nepravilan rad može ozbiljno narušiti opće zdravlje. Za zdravlje bubrega ključna je uravnotežena prehrana, dovoljan unos vode i aktivan način života. No, ponekad im je potrebna dodatna podrška. Bubrežni kamenci i upale su česti znakovi neravnoteže, a mogu se pojaviti i ciste te karcinomi. Ukoliko se pitate šta je najbolje za bubrege i kako poboljšati njihovu funkciju, u nastavku vam donosimo prirodne lijekove za čišćenje bubrega.

Šta je najbolje za bubrege i koji su dobri prirodni čistači?

Ako se pitate šta je najbolje za bubrege, kopriva je najbolji lijek za to. Koristi se za pročišćavanje krvi, liječenje mokraćnih bolesti, detoksikaciju bubrega i jetre, te ublažavanje probavnih problema. Također je učinkovita kod tretiranja bubrežnih kamenaca i održavanje zdravlja jetre i gušterače. Redovita upotreba čaja od koprive tonizira i jača bubrege, pluća, crijeva i arterije, pomažući im da postupno dosegnu optimalnu funkciju. Ekstrakt sjemena koprive tradicionalno se koristi za poboljšanje funkcije bubrega i zaštitu od toksičnih učinaka lijekova, poput kemoterapije i dijabetesa. Kada se postavlja pitanje šta je najbolje za bubrege, korijen maslačka ima snažna diuretska svojstva te je dobar za bubrege. Pomaže u eliminaciji viška tekućine iz tijela povećanjem urinarne ekskrecije. Listovi maslačka djeluju kao prirodni diuretik usporediv sa sintetičkim diureticima. Čaj od kukuruzne svile također potiče izbacivanje viška vode iz organizma te sprječava upalna stanja. Koristi se za liječenje infekcija mokraćnog mjehura, mokraćnog sustava, probleme sa prostatom, edem, problema s mokrenjem u krevetu i za bubrežni kamenac.

Šta je najbolje za bubrege i što trebate konzumirati?

Bobice kleke se od davnina koriste za uklanjanje viška tekućine i čišćenje bubrega. One pomažu u ublažavanju simptoma povećane prostate, infekcija mokraćnog mjehura i upala mokraćnih puteva. Povećava protok urina te tako pomaže u eliminaciji viška tekućine iz organizma i potiče funkciju bubrega. Bobice kleke ispiru mokraćnu kiselinu i višak kristala, čime sprječavaju probleme poput gihta, artritisa i bubrežnih kamenaca. Ako se pitate šta je najbolje za bubrege, listovi medvjetke je odgovor. Koriste se za pripremu čaja koji pomaže kod infekcija urinarnog trakta i drugih problema vezanih uz bubrege i mokraćni mjehur. Zahvaljujući svojim antibakterijskim svojstvima, sprječava širenje i pojavu infekcija mokraćnog sustava. Može se koristiti kao prirodni lijek za upalu bubrega, poremećaje mokraćnog sustava, upalu mokraćnih puteva, bolno mokrenje i urin koji sadrži višak mokraćne kiseline ili drugih kiselina. Šta je najbolje za bubrege? Limun je najbolji prirodni lijek za bubrege. U sebi sadrži kiselinu koja povećava citrat u mokraći te na taj način može suzbiti bubrežni kamenac. Sadrži kiselinu koja pomaže u borbi protiv bubrežnih kamenaca povećavajući razinu citrata u mokraći. Citrat sprječava stvaranje bubrežnih kamenaca tako što se veže s kalcijem u mokraći, inhibirajući rast kristala kalcija. Uz ove prirodne lijekovi, vitamini i minerali su također bitni za normalnu funkciju bubrega jer djeluju kao snažni antioksidansi. Vitamin C pomaže kod bubrežnog kamenca, te pomaže kod oporavka i održavanja zdravlja bubrega. Naranča, brokula i krastavci su bogati vitaminom C. Vitamin B6 je važan za metabolizam te također može pomoći kod bubrežnog kamenca. Grah je bogat izvor B6 vitamina. Magnezij može isto pomoć kod rješavanja ovog problema. Prirodni izvori magnezija su kikiriki, badem, orasi, sjemenke, kvasac, kakao, smeđa rižu, integralne žitarice, avokado, banana, zeleno lisnato povrće i grašak.


Tagovi: